ZWIĄZEK

Ona: Okazywanie Miłości.

My kobiety lubimy mówić. Zapytane jak minął nam dzień, relacjonujemy go bardzo skrupulatnie począwszy od momentu w którym zadzwonił budzik (i po raz kolejny stwierdziłyśmy, że jego dźwięk jest co najmniej irytujący), przez poranną batalię z szafą („nie mam się w co ubrać”), dokładny rysopis blondynki która zaparkowała samochód na torach tramwajowych (i przez którą spóźniliśmy się na uczelnię), kończąc na skomentowaniu najważniejszych wydarzeń dnia – jak nowa fryzura Grażynki czy sondaże związane z wyborami prezydenckimi we Francji (bo przecież wizerunek kandydatów jest prawie tak istotny jak ich poglądy).

Zdaje się, że mówienie nas nie męczy. Trochę inaczej rzecz ma się jeśli chodzi o płeć przeciwną (czy ja właśnie ośmieliłam się narzucić komuś jego płeć?). To że czasem mówimy (za) dużo w pewien sposób „rekompensujemy” tym, że lubimy też robić. Zwłaszcza jeśli robimy coś dla kogoś.

Po ubraniu Miłości w kubraczek słów, czas zastanowić się jak ją okazać. Nie tylko od święta, ale na co dzień. Sposobów jest tyle ile związków na świecie, ale jak mówią „lepsze jest wrogiem dobrego”, a więc Moje Drogie, zamiast myśleć co spektakularnego możemy jeszcze zrobić, pokazujmy że kochamy wykorzystując nasze naturalne zamiłowanie do mówienia i robienia.

Przeczytaj także: Powołanie do Dawania Dobra Drugiemu.

5 sposobów by mówiąc okazać mu Miłość:

1. Powiedz dobre słowo.

Rano wskazówki zegara zdają się przesuwać szybciej i każda minuta jest na wagę złota (zwłaszcza ta spędzona pod kołderką), ale wystarczy kilka sekund żeby powiedzieć „Dzień dobry, zaspana też Cię kocham i życzę Ci pięknego dnia!”. Mężczyźni też nie lubią poranków, więc w myśl „co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie” okaż Miłość. Nawet (a może zwłaszcza wtedy), gdy od rana wszystko cię irytuje i nic nie wskazuje na to, by ten dzień miał być dobry.

Wieczorem czas nieco zwalnia – spróbuj więc, leżąc już w łóżku, przypomnieć sobie co dobrego spotkało cię w minionym dniu z jego strony. Początkowo możesz nie dostrzec nic, ale w końcu zaczniesz doszukiwać się coraz mniejszych powodów do coraz większej radości. Kiedy pierwszy raz okażesz Miłość dziękując za to, że odebrał cię z uczelni (być może cię rozczaruję, ale wcale nie musiał tego robić, tylko chciał i zrobił to właśnie dla ciebie) to nie tylko poczuje się doceniony, ale wysoce prawdopodobne, że następnym razem będzie czekał na ciebie przed uczelnianym gmachem z bukietem Twoich ulubionych kwiatów.

2. Wyciągnij rękę na zgodę.

To że ludzie się kłócą to normalne. To że czasem latają talerze już mniej. Ale istotne jest by umieć stanąć w prawdzie i okazać Miłość mówiąc „przepraszam”, kiedy wiesz że zawiniłaś (ze wskazaniem na tzw. „humorki”). Hormony hormonami, możemy sobie żartować ale prawda jest taka, że to my mamy nimi rządzić, a nie one nami.

3. Doceń drobne gesty.

Powodów by powiedzieć „dziękuję, doceniam to co dla mnie robisz” jest naprawdę bardzo dużo. Dla każdej z nas będzie to coś innego. Zauważ, że problem może leżeć w Tobie – jeśli sama nie wiesz czego chcesz, to może wydawać ci się, że on nic z siebie nie daje, podczas gdy daje wszystko co ma i może.

4. Wyślij wiadomość-niespodziankę.

Jest mały procent społeczeństwa, który nie lubi niespodzianek, ale z miłej wiadomości wysłanej między wypitą w biegu kawą a drugim śniadaniem, ucieszą się nawet panowie należący do tej grupy. Lubisz kiedy mówi „kocham Cię”? On też lubi i potrzebuje to słyszeć!

5. Mów o swoich pragnieniach.

To prawda, że kiedy relacjonujesz mu swój dzień to z reguły wyłącza się już gdzieś w okolicach „nie mam się w co ubrać” (ewentualnie jego uwagę może przykuć jeszcze wzmianka o blondynce), ale kiedy okazujesz Miłość, snując mu wymarzoną wizję waszej wspólnej przyszłości to naprawdę słucha cię i zanim zapytasz co o tym myśli, on już zna sposób, w który uczyni cię szczęśliwą.

5 sposobów by robiąc okazać mu Miłość:

1. Zrób obiad.

Masz nieodpartą ochotę na roladki ze szpinakiem, ale wiesz że on nie znosi twoich ukochanych zielonych liści, więc decydujesz się przyrządzić nogę gęsią pieczoną w glazurze ze śliwek kalifornijskich podawaną na wstążkach z cukinii i marchwi, z kluskami śląskimi. Albo chociaż te roladki, ale w wersji z szynką i serem. Tak w smaczny sposób możesz okazać Miłość.

2. Bądź słodka.

Wróciłaś z pracy, jest 30 stopni w cieniu, a Ty miałabyś jeszcze piec brownie? Tak! Bo wiesz, że to jego ulubione ciasto i chętnie zje kawałek kiedy już naprawi kapiący kuchenny zlew. Okażesz Miłość, a przy okazji zjesz kawałek, ewentualnie dwa lub siedem (siedem może lepiej nie).

3. Pachnij i wyglądaj.

Wyobraź sobie, że możesz okazać Miłość kupując nowe sukienki i perfumy (tylko z umiarem). Każdy mężczyzna lubi kiedy jego kobieta dba o siebie i dobrze wygląda. Każda kobieta lubi dbać o siebie i dobrze wyglądać. Kiedy zrobisz sobie domowe spa, upniesz zmysłowo włosy i założysz tę nową sukienkę specjalnie dla niego, czujesz się piękna i patrzysz na świat przychylniej, a jemu dajesz możliwość by mógł się tobą na nowo zauroczyć.

4. Posprzątaj.

Korona z głowy ci nie spadnie jeśli raz na tydzień zetrzesz kurze czy umyjesz podłogi. Zobaczysz w jego oczach uznanie dla swojej pracy i okażesz mu tym samym Miłość, A jeśli inni nazwą cię kurą domową to odpowiedz, że bardziej niż ich rozbudowany komentarz cenisz sobie zdanie swojego koguta.

5. Daj mu czas.

Tak jak ty lubisz wyjść z przyjaciółkami na kawę, tak on lubi wyjść z kolegami na piwo. Nie wypominaj mu, że stawia ich ponad ciebie, a z ich piwnych spotkań nie wynika nic dobrego (jakby nie patrzeć kawa to też używka, więc to samo można powiedzieć o tobie). Chcesz okazać miłość? Kup mu jego ulubione piwo i schłodź w lodówce przed przyjściem kumpli.

M.

On: Okazywanie Miłości.

Czegokolwiek byśmy o sobie nie powiedzieli, to czy to wystarczy, by opisać kim jesteśmy? Czy zainteresowania, obecne zajęcie lub praca są w stanie wyczerpać treść słowa ,,ona” i „on”’? Możemy powiedzieć, że jej ulubiony kolor to niebieski a jego czerwony; że ona nie wyobraża sobie poranka bez kawy a on bez herbaty; że ona dorabia na waciki (i ślub) ucząc chemii i biologii, w wolnym czasie eksperymentuje w kuchni z potrawami z różnych stron świata, amatorsko robi sesje zdjęciowe i zajmuje się ich obróbką, podczas gdy on interesuje się historią, polityką międzynarodową, podróżami i dobrymi piwami. Możemy, ale czy to wystarczy? Co sprawia, że ona to ona, a on to on? To co umiemy, to co robimy, to z kim rozmawiamy? To, co mamy, co chcemy mieć, co nigdy nie będzie nam dane? Cały czas brakuje tu tego ,,czegoś”. Brakuje w tym wszystkim ducha. Bo to właśnie duch – nasze serce określa i determinuje kim jesteśmy. Serce w którym jest wielka dziura. Dziura, której nie możemy wypełnić sobą nawzajem, a którą może wypełnić tylko Bóg. Dlatego mówimy o sobie: TRÓJCA DO PARY. Bo jak pisał abp Sheen: „Żeby serce kochało, konieczna jest trójca – Kochający, kochany oraz Miłość sama.” M&M